Monica FAGAN

Monica FAGAN
(Anglia)

Doświadczenie artystyczne:

Monica FAGAN, pochodzenia anglo-irlandzkiego, urodziła się w Sheffield (Wielka Brytania) i przyjechała do Francji w wieku 18 lat, aby studiować w Ecole des Beaux-Arts w Rennes.

Swoje prace prezentowała na wielu wystawach i w galeriach sztuki we Francji oraz w pozostałych krajach Europy, dotyczących malarstwa fantastycznego i Magicznego Realizmu.

Prezes „Barbizon: Painters of Today” od 1987 do 1991.

Od 1994 ma stałą ekspozycję swoich prac w Muzeum Sztuki Wyobraźni w Château de Ferrières, Seine-et-Marne.

Dodatkowo zajmuje się tworzeniem kostiumów i scenografii operowych.

Podejście artystyczne:

Obrazy olejne Moniki Fagan są przesiąknięte fantastycznym i zjawiskowym surrealizmem. Artystka głęboko rezonuje z malarzami prerafaelitów i surrealistycznych symbolistów ze względu na ich bogatą wyobraźnię. Czerpie z przeszłości doskonałość solidnej techniki malarskiej, którą oddaje w służbie dzieła, które jest zarówno współczesne, jak i ponadczasowe.

Kobiety, ich rola w świecie, w historii, sztuce i operze zajmują bardzo ważne miejsce w jej twórczości.

Świat kontrastów i sprzeczności, dziewictwa i płodności, symbolizmu i zmysłowości. Aby wejść w ten świat, musimy zostawić maski nad wodą i wziąć oferowane przez nią klucze – zaproszenia do penetracji i poszukiwania tego, co zazdrośnie ukrywa. Ale nie jesteśmy sami. Obraz jest zamieszkany. Kształty i przedmioty stają się ludzkie. Instrumenty muzyczne, skały, kamienie i drzewa stają się postaciami kobiecymi. Opisuje przejście materii przez wodę i szachownicę, symbol światła i ciemności…dwoistość i niejednoznaczność…przez cień do wiecznego światła.

Upływ czasu jest również jednym z jej zainteresowań: tworzy fantastyczną faunę i florę, które domagają się swojego miejsca w Cyklu Życia. Wszystko wskazuje na to, że Człowiek nigdy nie dzierży klucza do władzy ani do przyszłości, Człowiek tylko przemija, czas jest wieczny… jak bluszcz, który często wdziera się na jej obrazy, symbol Cyklu Życia.

Ostatnie wystawy:

  • 2021-2022 Art’Pair International: LA GACILLY, VOUVANT, EVREUX
  • 2015-2016- 2017-2018-2019-2021-2022: Międzynarodowa Wystawa LUNE-VILLE
  • 2014 DAMMARIE LES LYS – 2016 MELUN – 2019 FOUESNANT
  • 2012-2014: CHIMERIA – Biennale des Arts et des Sciences Visionnaires SEDAN
  • 2012-2014-2021: Biennale Malarstwa Współczesnego, St LEONARD de NOBLAT
  • 2012-2013-2015-2017-2020: Les Héritiers de Dali (SAFADORE) LE MONT DORE, ART CAPITAL Grand Palais PARIS, WIEDEŃ Muzeum Phantasten i KELHEIM w Niemczech.

Prace artysty dostępne w galerii:

Inne produkty dotyczące artysty:

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!