O nas

Galeria Jaśnikowski

Odpowiedź na pytanie, kiedy powstała Galeria Sztuki „JAŚNIKOWSKI” wydaje się prosta - kwiecień, 2023 rok. Ale wgłębiając się w umysły dwóch Jaśnikowskich, zalążki tego projektu możemy znaleźć dużo wcześniej.

Geneza powstania

Odpowiedź na pytanie, kiedy powstała Galeria Sztuki „JAŚNIKOWSKI” wydaje się prosta – kwiecień, 2023 rok. Ale wgłębiając się w umysły dwóch Jaśnikowskich, zalążki tego projektu możemy znaleźć dużo wcześniej. Zapytacie, o jakich dwóch Jaśnikowskich mowa? Ci, co nas znają w kręgu artystycznym, dobrze wiedzą. Ale wyjaśniam niezorientowanym. To Jarosław i Radosław, bracia. Jarosław jest wybitnym polskim artystą w nurcie Magicznego Realizmu i Steampunku, jego prace są rozchwytywane przez kolekcjonerów, domy aukcyjne i galerie sztuki. Radosław nie ma takiego talentu artystycznego, ale kocha sztukę, kocha ją promować, kocha być częścią tego świata artystycznego. Taki kochliwy jest… I co jakiś czas tworzy projekty, które wpisują się w jego świat artystyczny. Zaczęło się od Wydawnictwa Artystycznego „LUX ARTIS”, które weszło w niszę reprodukcji na polskim rynku sztuki, tworząc bardzo wysokiej jakości inkografie i giclee, przy okazji wydając cieszące się bardzo dużym powodzeniem kalendarze artystyczne oraz mając w ofercie albumy malarstwa. Jednak podczas częstych rozmów dwóch braci, w ich umysłach rodziły się różne pomysły, mniej lub bardziej realistyczne. Jednym z nich była wizualizacja idei galerii sztuki, która będzie bazowała na licznych kontaktach i znajomościach z artystami z szeroko pojętego nurtu surrealistycznego. Taka galeria miała powstać za kilka lat, stacjonarna i internetowa, choć na założenie internetowej już teraz namawiali Radosława znajomi galernicy.

Aż tu nagle, jak grom z jasnego nieba, spadła propozycja współpracy z Muzeum Miedzi w Legnicy, wsparcia wystawy “W świecie Magicznego Realizmu – Artyści Art’PAIRinternational” i możliwość włączenia do oferty wszystkich dzieł z tej Wystawy, której Mecenasem zostało Wydawnictwo Artystyczne LUX ARTIS. A żeby nie wrzucać oryginalnych dzieł do jednego wora z reprodukcjami, wizja stworzenia Galerii Sztuki zaczęła przybierać realne kształty, aż zapadła decyzja Radosława: wchodzę w to! Brandbook opracowała świetna graficzka Dorota Bryja-Wiśniewska, współpracująca z Lux Artis przy innych projektach, powstała strona internetowa stworzona przez M&M WEB DESIGN, zacieśniła się współpraca ze świetnymi artystami grupy Art’PAIRinternational, a ich prace z wystawy na wyłączność trafiły do oferty Galerii Sztuki JAŚNIKOWSKI. Do tego stała współpraca z bratem, Jarosławem Jaśnikowski i Mistrzem Pasteli – Adamem Widełką. Wszystko to dało świetny impuls na rozpoczęcie działalności galerii sztuki. A jaka ona będzie, jaka była wizja stworzenia i realizacji tej galerii sztuki? Na pewno ma się wyróżniać spośród innych galerii sztuki, na pewno w swej ofercie musi mieć świetnych artystów, głównie z nurtu Realizmu Magicznego i tego mniej magicznego, acz równie pięknego. Na pewno ma świetnie promować dobrą sztukę i artystów zaproszonych do projektu zwanego Galeria Sztuki JAŚNIKOWSKI. A dlaczego taka nazwa? Na pewno w hołdzie Jarosławowi i jako podziękowanie mu za wszelkie otrzymane dobro. Na pewno dlatego, że Radosław to też Jaśnikowski. Na pewno też i dlatego, że syn Radosława już myśli by pomagać Tacie, a z czasem może to wszystko odziedziczy. Na pewno też i dlatego, że Jaśnikowski to uznana marka na rynku sztuki, więc odpada element budowania marki, choć dbać o nią trzeba i wciąż rozwijać. Zapraszamy do Galerii Sztuki JAŚNIKOWSKI!!!! Tutaj piękno prac Artystów z pozytywnym usposobieniem właściciela i jego zamiłowaniem do sztuki oraz patronatem duchowym (a czasem i merytorycznym) Jarosława tworzy niesamowitą artystyczną mieszankę, która zadowoli znawców sztuki i kolekcjonerów. A w głowie Radosława kolejne projekty związane ze sztuką… Nasłuchujcie, wypatrujcie… Do zobaczenia!

Misja i wizja

MISJA: Pomnażamy miłość do sztuki dzieląc się nią z innymi.

WIZJA:
Dla kolekcjonerów: Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.
Dla Artystów: Sprawiamy, żeby Twoje dzieło odnalazło swój dom, gdzie zostanie otoczone miłością i uznaniem.

Projekty i działania

  • MAJ 2023 – Partner Wystawy “W świecie Magicznego Realizmu – Artyści Art’PAIRinternational”. Wszystkie dzieła prezentowane podczas wystawy są możliwe do kupienia wyłącznie poprzez Galerię Sztuki JAŚNIKOWSKI.
Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!