O naszym wydawnictwie

Wydawnictwo Lux Artis

 • Giclée

  Giclée to bardzo wysokiej jakości wydruk obrazu na płótnie, podpisany przez artystę, wydany w ograniczonej liczbie. Do giclée dołączony jest certyfikat autorski potwierdzający autentyczność. Artysta nadzoruje proces powstawania giclée praktycznie na każdym etapie, od ustawienia kolorów przed drukowaniem do końcowej oprawy.

  Można wyodrębnić kilka charakterystycznych cech i korzyści giclée:

  • - Bardzo wysokiej jakości wydruk obrazu na płótnach fine art.
  • - Artysta osobiście nadzoruje proces tworzenia giclée, żeby wydruk był jak najbardziej zbliżony do oryginalnego dzieł
  • - Giclée wydane są w ograniczonych seriach.
  • - Giclée są sygnowane przez artystę.
  • - Artysta dołącza swój certyfikat, potwierdzający autentyczność każdego giclé
  • - Giclée są oprawiane jak oryginalne obrazy, ich wizualność niewiele odbiega od oryginałów.
  • - Giclée są średnio 10-krotnie tańsze niż oryginalne obrazy, kolekcjonerem świetnej sztuki mogą zostać osoby o średnim statusie majątkowym.
  • - Z tej formy kolekcjonowania sztuki korzystają również doświadczeni i zamożni kolekcjonerzy, wykupując pewne serie obrazów lub wybierając giclée obrazu, który nie jest już dostępny w sprzedaży.
  • - Giclée to świetny pomysł na udekorowanie biur firmowych lub pokoi hotelowych.
  • - Charakter inwestycyjny giclée – krótkie serie determinują wzrost cen w przyszłości; po wyprzedaży wszystkich egzemplarzy giclée staną się trudno dostępne i ich cenę będzie regulował rynek. Na wzrost cen giclée wpływ ma również rosnąca pozycja artysty na rynku sztuki (vide Jaśnikowski).
  • - Wzrastająca popularność tej formy kolekcjonowania sztuki – coraz większa liczba artystów wydaje swoje giclée, wpisując się w trendy z bardziej doświadczonych rynków sztuki na świecie.
  • - Sztuka takich artystów jak Borowicz, Jaśnikowski, Kołpanowicz, Kopera czy  Widełka, którzy mają zamówienia na swoje obrazy na kilkanaście miesięcy wprzód, może trafić do szerszego grona odbiorców w krótkim czasie.
  • - Poszczególny egzemplarz giclée może mieć swój unikatowy domalunek wykonany przez artystę, co stwarza jeszcze większą wyjątkowość każdego egzemplarza – takie giclée z domalunkami artystów ma w swojej ofercie firma Goldenmark.
 • Inkografie

  Inkografia to wysokiej jakości limitowany wydruk na specjalnym papierze oryginalnego dzieła artysty. Wydany jest w niewielkim nakładzie, a każdy egzemplarz ma swój unikatowy numer i podpis autora. Do każdej z tych prac dołączony jest certyfikat autorski.

  Nasze inkografie powstają przy użyciu najnowszych rozwiązań z zakresu technologii cyfrowej zastosowanych w profesjonalnych drukarkach firmy Epson. Dokładając do tego artystyczny papier Canson Edition Etching Rag gwarantuje to niesamowite, nasycone barwy oraz odcienie szarości dokładnie odwzorujące oryginalne dzieło. Przykłady zagranicznych rynków sztuki, znacznie bogatszych i doświadczonych, wskazują, że inkografie to nie tylko wspaniała sposobność posiadania świetnej sztuki za dużo mniejsze pieniądze niż kosztują oryginalne prace, ale to również świetna inwestycja. Piękno, elegancja, prestiż i unikatowość mogą zagościć we wnętrzu Twojego domu, biura, holu lub pokoju hotelowego, restauracji czy innego pomieszczenia. Mamy w ofercie pięknie oprawione inkografie, ale też bez oprawy, żeby każdy mógł dobrać ramy i passe-partout do swoich potrzeb i pomysłów.

 • Albumy

  Pierwszy autorski album wybitnego polskiego artysty Jarosława Jaśnikowskiego, przedstawiciela Surrealizmu, Magicznego Realizmu i Steampunku. Jest to niezwykła okazja dla wszystkich sympatyków jego twórczości. Na 220 stronach artysta przenosi nas do bogatego świata swej wyobraźni. W tym wydawnictwie znajdziemy 127 obrazów Jaśnikowskiego z okresu 2006 - 2012, Genezę Świata Alternatywnego, a także wiele ciekawych i niepublikowanych dotąd informacji na temat życia samego artysty. Jarosław Jaśnikowski opowiada też o swojej twórczości w obszernym wywiadzie.

  Szczegóły:
  - wersja polska i angielska
  - twarda oprawa
  - satynowy papier
  - wymiary: 30 x 25 cm
  - 220 stron
  - 127 obrazów

 • Kalendarze

  Każdego roku Wydawnictwo Artystyczne "Lux Artis" wydaje kalendarz artystyczny z obrazami Jarosława Jaśnikowskiego. W tym roku tematyka związana jest z architekturą pojawiającą się w obrazach tego pochodzącego z Legnicy artysty. Jest to w pewnym sensie nawiązanie do pierwszego kalendarza na 2017 rok - Magiczna Legnica - w którym zostały przedstawione surrealistyczne wersje legnickich obiektów budowlanych z obrazów Jaśnikowskiego. W tegorocznym kalendarzu znajdą się jednak całkiem inne obrazy, niezwiązane z Legnicą, zazwyczaj będące efektem wyobraźni artysty, a nie odzwierciedleniem rzeczywistych budynków, choć i takie obrazy się pojawią. Kalendarz Magiczna Legnica był wydany przez Miasto Legnica. Od 2018 roku (z przerwą w 2019 r.) kalendarze z obrazami Jarosława Jaśnikowskiego wydaje już Wydawnictwo "Lux Artis" we współpracy z samym artystą, który wybiera tematykę, poszczególne prace oraz nadzoruje odpowiednie odzwierciedlenie obrazów przy opracowaniu graficznym i wydruku. Na 2018 rok kalendarz miał tematykę steampunkową, w 2020 r. dominowały parowozy, w 2021 roku to wszelkie pojazdy latające, natomiast w 2022 roku wielu posiadaczy tego kalendarza artystycznego na swoich ścianach ma surrealistyczne zegary stworzone przez Jarosława Jaśnikowskiego na swych obrazach. Warto wspomnieć, że nad wizualną stroną kalendarzy wydawanych przez "Lux Artis" od początku czuwa legnicka graficzka Dorota Bryja-Wiśniewska, która nadaje im niesamowity wygląd i zachwycający efekt końcowy. Partnerem biznesowym kalendarza na 2023 rok "Jarosław Jaśnikowski - architektonicznie" jest firma brokerska PWS Konstanta. Premiera kalendarza miała miejsce 25 listopada 2022 r. w Muzeum Miedzi w Legnicy przy okazji wernisażu artysty.

 • Katalog Wystawy "W świecie Magicznego Realizmu - Artyści Art’PAIRinternational"

  Katalog ma ponad 50 stron, na których znajdziecie prawie wszystkie dzieła prezentowane podczas wystawy, opisy artystów oraz wstępy napisane przez Jarosława Jaśnikowskiego i Bruno Altmayera. Katalog można było zakupić podczas wernisażu, jest dostępny też w Muzeum Miedzi w trakcie wystawy, a także do kupienia poprzez nasze Wydawnictwo Artystyczne Lux Artis - Mecenasa Wystawy. Wernisaż odbył się w sobotę 13 maja o godz. 17:00 w Akademii Rycerskiej Muzeum Miedzi w Legnicy i przyciągnął tłumy zwiedzających.

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!