Michaël THOMAZO

Patrice SERVAGEMichaël THOMAZO
(Francja)

Doświadczenie artystyczne:

Malarz i rzeźbiarz. Studiował rysunek w szkole im. Beaux-Arts w Lorient i Rennes w Bretanii. Pracował jako projektant efektów specjalnych charakteryzacji do filmów w „Animatronic G”

Od 15 lat zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i malarstwem w swojej pracowni w Bretanii, na skraju mitycznego lasu Brocéliande.

Jego prace wystawiane są we Francji i za granicą.

Obecnie pracuje nad monumentalnym projektem rzeźb na temat „Nowych Rycerzy Broceliande”.

Podejście artystyczne:

Twórczość Michaëla Thomazo przedstawiona jest jako pryzmat naładowany godzeniem przeciwieństw. Pomiędzy wczoraj a jutrem artysta proponuje swoją wizję świata, która z kolei jednocześnie niepokoi i przyciąga wzrok. Oko wkracza następnie w dziwny i uchroniczny wszechświat, w którym istnieje nieustanne przemieszczanie się tam i z powrotem pomiędzy tym, co figuratywne, a tym, co fantastyczne.

Stworzona w ten sposób atmosfera pozwala raczej sugerować niż pokazywać lub opisywać. Dla Michaëla Thomazo sztuka to codzienność, co sugeruje, że artysta nie jest rzecznikiem żadnej muzy, ale ciekawym pracownikiem w służbie dziwności i paradoksu.

Chociaż jego obrazy i rzeźby noszą znamiona klasycznego wykształcenia, które zdobył w Beaux-Arts, jesteśmy zaproszeni do wyjścia poza pozory, ponieważ nigdy nie byliśmy tak daleko od świata, który, o dziwo, jest tak bliski naszemu.

Ostatnie wystawy:

  • Wystawa: Art en Capitale Grand Palais / Paryż / Francja.
  • Wystawa: Biennale de Saint Léonard de Noblat / Francja.
  • Wystawa stała: Muzeum Naïa / Rochefort en terre / Francja.
  • Wystawa : Niemcy / Polska z grupą Libellule “Renaissance contemporaine”.

Prace artysty dostępne w galerii:

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!