Jean-Noël RIOU

Jean-Noël RIOU
(Francja)

Doświadczenie artystyczne:

Jako samouk, zaczął malować bardzo młodo, zainspirowany wielkimi mistrzami, takimi jak Renoir, Monet i inni impresjoniści. Podczas wystawy w Beaubourg z fascynacją odkrył twórczość Salvadora Dali. Odtąd było to objawienie: „magia mistrzowskiego płótna widziana oczami dziecka”. Przytłoczony, ponownie chwycił za pędzle i nie przestawał malować.

Podejście artystyczne:

GUYOMARCH: „Ucieczka od rzeczywistości dzięki sile detalu i onirycznej magii atmosfery”.

Jego cel: sprawianie, by ludzie marzyli, a chęć dzielenia się swoją wyimaginowaną wizją od dawna jest koniecznością. Zabiera nas więc w podróż po niezwykłych krajobrazach, często zaśmieconych książkami. Lubi też na swój sposób odwiedzać „martwą naturę”, zamieniając kamyki w grzyby lub inne fantazje.

Przyznaje, że został zainspirowany wszystkimi możliwościami, jakie oferuje malarstwo olejne poprzez liczne warstwy laserunku i efektami, które tworzy za pomocą wszelkiego rodzaju przedmiotów i instrumentów, które wpadają mu w ręce, aby zaspokoić jego nienasycony gust do pięknego obrazu, który, jak mówi, jest pomiędzy wyobraźnią a złudzeniem optycznym. Obrazożerca, którym jesteś, będzie mógł przyjść i nasycić się, bo nie zapomina, że artyści żyją oczami tych, którzy lubią wchodzić w ich świat i bez których nie mają po co istnieć…

Ostatnie wystawy:

  • 2022 – L’USINE à ZABU z kolektywem ArtPAIR International – gościem honorowym Lonzac i Maintenon – wystawa w Thionville i Metz.
  • 2021 – Vouvant i La Gacilly z kolektywem Art’PAIR International
  • 2019 do 2022 – Magiczny Sen – Polska – Niemcy i Austria z Galerią ARTBATOR
  • 2018 – na 13. edycji SAFADORE w Mont Dore w Auvergne
  • 2015 do 2023 – Porównanie salonów – ART CAPITAL – Grand Palais – PARYŻ.
  • 2014 – Salon des Artistes Français – Grand Palais – PARYŻ.

Prace artysty dostępne w galerii:

Inne produkty dotyczące artysty:

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!