François JOLY

François JOLY
(Francja)

Doświadczenie artystyczne:

François Joly jest malarzem-wizjonerem. Jest profesjonalnym artystą od 1991 roku. Jego realistyczno-fantastyczny styl prowadzi nas po ścieżkach symbolistycznych, mistycznych, surrealistycznych i baśniowych. W 2003 roku otworzył swoją pracownię-galerię w Evreux dla publiczności. Obecny na wielu znaczących wystawach, jego obraz znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych. Członek Fundacji Taylora.

Podejście artystyczne:

Wizjonerski wszechświat François Joly zaprasza nas do ponownego odkrycia zapomnianych opowieści, zagubionych legend, zaginionych wspomnień. Opowiada nam o ponadczasowym wszechświecie, poza światami, poza tym, co widzialne. Na jego obrazach oko wędruje i gubi się, a potem szybko dziwi się, że wymyśla historię, i tak zaczyna się podróż… Gra perspektyw między światami, gdzie rzeczywistość i iluzja ściśle się obejmują. Na nowo wymyśla i śni krajobrazy, na wpół fantastyczne, na wpół znajome światy, bogate w szczegóły i symbole.

Ostatnie wystawy:

  • Galerie Rollin ROUEN – Comparaisons Grand Palais PARYŻ
  • Centrum Kultury im. Léopolda Sédara Senghora PORT EN BESSIN-HUPPAIN
  • Maison des Arts CONCHES EN OUCHE – Château de Grouch – OSNY
  • Salon Europejskich Artystów Fantastyki MONT DORE
  • Centrum Kultury Ambasady Ukrainy PARYŻ
  • Centrum Kultury „L’Usine à Zabu” EURE
  • Chimeria – Międzynarodowe Targi Fantastyki SEDAN

Prace artysty dostępne w galerii:

Inne produkty dotyczące artysty:

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!