Dan JACOBSON

Dan JACOBSON
(Francja)

Doświadczenie artystyczne:

Ukończył Ecole Supérieure d'Arts Graphiques Estienne w Paryżu, jego nauczycielami byli Albert Flocon i Jean Cluseau Lanauve. Wtedy postanowił poświęcić się tworzeniu obrazów. Oprócz malarstwa pracował jako dyrektor artystyczny w największych paryskich agencjach reklamowych. Świat komunikacji pozwolił mi iść coraz dalej w kreatywności, jednocześnie cały czas pracując nad ewolucją swojego malarstwa. Zarejestrowany w Maison des Artistes w Paryżu od 1976 roku.

Podejście artystyczne:

DAN JACOBSON I MAXIREALIZM – Kiedy możliwe staje się rzeczywistością.

Jest to wyimaginowany ruch realistyczny, zmiana w stosunku do teraźniejszości, przeszłości lub przyszłości między dwoma światami, które łączą się, tworząc wiarygodną wirtualność. Fizycznie wszystko jest możliwe, konkretne marzenie góruje nad rzeczywistością. Maxirealizm odchodzi od realizmu fotograficznego, nie jest statyczny, ale sceniczny, intymny lub humorystyczny.

Dan Jacobson stworzył ten ruch w Salon Comparaisons (Grand Palais w Paryżu) w 1995 roku.

Fragment z „Arts Actualités Magazine” autorstwa Harry’ego Kampianne:

„Jego obrazy wyrażają możliwość spotkania dwóch zupełnie przeciwstawnych światów, które można zjednoczyć jedynie siłą marzeń i percepcji. Prawo do marzeń staje się rzeczywistością. Standardy rozsądnego są modyfikowane na rzecz tego, co nie do pomyślenia. Poprzez swoje malarstwo i akwarele, Dan Jacobson prowadzi nas do innych wymiarów równoległych do naszej teraźniejszości. Czasami sprowadzają się one do teleportacji żywiołu. Ale mogą też przerodzić się w konfrontację dwóch epok. Oczywiście niemożliwe staje się możliwe tylko wtedy, gdy nie ma już żadnych barier. A tą przeszkodą jest czas. Artysta daje nam klucz poprzez wyobraźnię, która jest czymś więcej niż rzeczywistością. I to jest „Paryż” Dana Jacobsona.

Ostatnie wystawy:

  • 2024 (planowana) – Wystawa „Twoje Wyobrażenie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu” – Galeria d’Arts du Vexin w Vigny (Val d’Oise)
  • 2023 – Lider MAXIREALISTÓW – Wystawa GRAND PALAIS EPHEMERE PARIS
  • 2022 – Gość honorowy “Miasta Sztuki Senlis” – Ewolucja 60 lat malarstwa – w swojej wiosce MONTSOULT (Val d’Oise)
  • 2019/2020 – Muzeum Louisa Senlecqa – L’Isle Adam “IMAGINE LE VAL D’OISE” – 4000 zwiedzających – 40 oficjalnych zamówień z różnych miast.
  • 2019 – wystawa “Imagine the Sea and the Mountain” (publikacja jego 4. książki) – Galeria Sztuki Vexin w Vigny (Val d’Oise)

Prace artysty dostępne w galerii:

Inne produkty dotyczące artysty:

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!