Thierry VAN QUICKENBORNE

Thierry VAN QUICKENBORNE
(Francja)

Doświadczenie artystyczne:

Thierry VAN QUICKENBORNE wystawia swoje prace od 1980 roku. Jego reputacja jako malarza wyobraźni wykracza poza granice Francji. Jest członkiem Fundacji Taylora, otrzymał wiele nagród. Jego dzieła znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych oraz w Muzeum Stadt Bühl (Baden-Baden, Niemcy). Pojawiają się też w książkach artystycznych, takich jak „Apokalipsy” i „Koń w malarstwie fantastycznym”. Swoje obrazy prezentował na wystawach indywidualnych lub zbiorowych we Francji, Niemczech, Japonii, Luksemburgu, Hiszpanii, USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Belgii.

Podejście artystyczne:

Jego dzieła bliskie są surrealistom, wizjonerom, steampunkowi, choć tak naprawdę nie należy do tych ruchów. Jest to więc obraz zakotwiczony w swoim czasie, pozostający gdzieś na marginesie tych nurtów.

L’Écho – Bruksela: „Taka sztuka, obsługiwana przez umiejętne rzemiosło, przez inteligencję, która jest jednocześnie okrutna i empatyczna, nie pozostawi obojętnymi miłośników wysokiej jakości malarstwa imaginacyjnego”.

 

Ostatnie wystawy:

  • 2022 GALERIA DUC D’AQUITAINE, VOUVANT, VENDÉE
  • 2022 Galerie: VANAURA, Wersal – DROIT DE REGARD, Arcachon – ART’ ET MISS, Paryż – La Romieu, Gers – Art PAIR international, Bordeaux – Salon Arts et Lettre de France, Bordeaux – Art PAIR international, Espace culturel l’usine à Zabu Evreux
  • 2021 Galerie: VANAURA, Wersal – ART’ ET MISS, Paryż – Ducs d’Aquitaine Vendée, JPHT – Art PAIR international, La Gacilly – Laureate of the Boesner trophy, Bordeaux – Gujan-Mestras, Gironde – Aix Déclic 2021, Art de l’imaginaire, Haute Vienne – Salon de l’École française, Wersal, GOŚĆ HONOROWY – Salon Arts et Lettres de France, Bordeaux
  • 2019 GALERIA VANAURA, WERSAL
  • 2018 GALERIA VANAURA, WERSAL
  • 2017 GALERIA JPHT, PARYŻ

Prace artysty dostępne w galerii:

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!