Pavlina BOROSHOVA

Pavlina BOROSHOVA
(Szwajcaria)

Doświadczenie artystyczne:

Kształciła się w Paryżu w pracowni lidera ruchu Visionary Art we Francji, malarza Gérarda Di-Maccio. Założycielka i prezes International Association of Visionary Art Switzerland od 2017 roku. Maluje od 1992 roku. Wzięła udział w ponad 120 wystawach w muzeach, domach kultury, fundacjach, targach sztuki i galeriach we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Włoszech, Portugalii, Holandii, Rosji, Indiach i Brazylii, w Osace, Londynie i Miami. Laureatka kilku nagród, w szczególności od Société Nationale des Beaux Arts w Carrousel du Louvre we Francji.

Podejście artystyczne:

Pavlina dotyka uniwersalnego języka i zaprasza nas do podążania w poszukiwaniu większej świadomości i szacunku dla Natury. W zmieniającym się społeczeństwie maluje swoje wewnętrzne wizje, aby połączyć ludzi z ich głębszą świadomością. Jej prace odzwierciedlają postrzeganie wizjonerskiego świata, w którym rozszyfrowywanie miejsca rzeczywistości i snu staje się przypadkowe. Jako strażnik androgynicznego świata niosącego w sobie kobiecość i męskość, znajduje się w kluczowym punkcie życiowej równowagi. Odsłania autentyczną podróż wyrażającą jej duchową ewolucję między światłem a cieniem.

Ostatnie wystawy:

  • 2023 – Art en Capital, Salon Comparaisons, Grand-Palais, Paryż, Francja
  • 2022 – Musée L’Atelier De Grandi, Corseaux, Szwajcaria (wystawa indywidualna),
  • 2022 – Montreux Museum, Montreux, Szwajcaria
  • 2021 – Maison Visinand Cultural Centre, Montreux, Szwajcaria (wystawa indywidualna)
  • 2021 – Basel Art Gallery, Bazylea, Szwajcaria
  • 2020 – Muzeum Naïa, Rochefort-en-Terre, Francja
  • 2020 – Centrum Sztuki CAE, Figueira Da Foz, Portugalia
  • 2019 – Mazot-Musée, Martigny, Szwajcaria (wystawa indywidualna)
  • 2018 – Salon des Beaux Arts, SNBA, Carrousel du Louvre, Paryż, Francja

Prace artysty dostępne w galerii:

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!