Liliane CAUMONT

Liliane CAUMONT
(Francja)

Doświadczenie artystyczne:

Po studiach z literatury i filozofii w Madrycie w 1972 roku wraz z malarzem i rzeźbiarzem Julio Antonio Ortizem zaczęła modelować w glinie. Od tego czasu nigdy nie przestała pracować z gliną, otwierając swoje pierwsze studio w Madrycie w 1977 roku, które stało się przestrzenią tworzenia i nauki. Tam rozwijała swoją wiedzę z zakresu chemii emalii i zdobywała liczne nagrody. Szukała nowych materiałów i zaczęła pracować w żywicy i brązie, co umożliwiło jej tworzenie prac w przestrzeni publicznej. Od powrotu do Francji używa brązu jako materiału końcowego, nawet jeśli punktem wyjścia nadal jest glina.

Podejście artystyczne:

Jestem głęboko humanistą i tym, co napędza mnie od prawie pięćdziesięciu lat, jest wyrażanie uczuć poprzez moją pracę. Kobiety były w centrum moich inspiracji. Każdy etap życia oznacza nowy proces uczenia się, a ten oznacza umiejętność tłumaczenia wielu aspektów kobiecej duszy z czułości, samotności, pasji, siły i jej pozycji w dzisiejszym świecie. Pracowałam również dla firm w Hiszpanii przy tworzeniu murali i wykonałam wiele trofeów dla stowarzyszeń kobiecych i medycznych. W tej chwili moim największym marzeniem jest tworzenie monumentalnych dzieł do ogrodów i przestrzeni publicznych poprzez łączenie żelaza, brązu i szkła.

Ostatnie wystawy:

  • 2022 – ART EN CAPITAL Salon des Artistes Français Grand-Palais PARIS 2022 – Salon AEAF PARIS
  • 2022 – Salle Mably BORDEAUX
  • 2022 – Usine à Zabu EVREUX
  • 2022 – Salon TAVERNY
  • 2022 – Salon CORMEILLES EN PARISIS
  • 2022 – Thy Than Gallery ST-PRIX
  • 2021 – Carré des Coignard – NOGENT-SUR-MARNE

Prace artysty dostępne w galerii:

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!