Jarosław JAŚNIKOWSKI

Jarosław JAŚNIKOWSKI
(Polska)

Doświadczenie artystyczne:

Pierwszy obraz olejny namalowałam w 1991 roku. Na początku mojej twórczości dominowała sztuka science fiction. W 1998 roku na wystawie w Legnicy spotkałem Wojtka Siudmaka, który zainspirował mnie fantastycznym realizmem. W tym samym roku rozpocząłem studia w Liceum Sztuk Plastycznych w Głogowie, które ukończyłem w 2001 roku dyplomem z malarstwa.

Podejście artystyczne:

Nieograniczony świat wyobraźni zawsze był moją największą inspiracją. W moim malarstwie surrealizm łączy się z fantastyką, pojawiają się elementy gotyku i steampunku. Wciąż żywe są we mnie marzenia z dzieciństwa, dlatego na moich obrazach często pojawiają się bajeczne samoloty, ogromne parowozy, balony i sterowce. Czasami moje obrazy przybierają charakter apokalipsy, często łamię prawa fizyki, kpię z grawitacji i zmieniam właściwości czasu i materii. Przedstawia małego i kruchego człowieka, jak trzcina na wietrze. Jednak człowiek na moich obrazach zawsze umie dostosować się do nowej rzeczywistości. W swojej pracy chętnie sięgam też po głębsze inspiracje związane z historią, filozofią i poszukiwaniem Boga. Szukam odpowiedzi na pytanie – jaka jest droga Człowieka? Czy jego celem będzie apokalipsa i samozniszczenie? A może triumf ludzkiego ducha? Gardzę nowoczesnym postmodernizmem, odrzucam anarchię i abstrakcyjny kicz. Doceniam jednak sztukę dawnych mistrzów i zasady, na których budowali piękno i harmonię.

Ostatnie wystawy:

  • 2022 – „Machiny wyobraźni” – Muzeum Miedzi w Legnicy
  • 2022 – „Uniesienie”– Galeria SZOK ART Poznań
  • 2022 – „Kobieta” – Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu 2022
    2021 – „Le cheval – dans tous ses etats” – La Gacilly
  • 2021 – „Magical Dreams VI” – Szczyrk, Wiener Neustadt, Rzeszów, Włocławek, Warszawa, Wolnzach
  • 2019 – SAFADORE 2019 – Mont Dore (Grand Prix)
    2019 – „Magical Dreams V” – Szczyrk, Warszawa, Włocławek, Wolnzach

Prace artysty dostępne w galerii:

Inne produkty dotyczące artysty:

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!