Dany MELLINGER

Dany MELLINGER
(Francja)

Doświadczenie artystyczne:

Samouk malarz, rzeźbiarz i projektant. Wykwalifikowany w technikach mechanicznych i przemysłowych. Otrzymał Dyplom Sztuki Dekoracyjnej w Reims. Zarejestrowany w Maison des Artistes. W latach 80. poświęcił się wyłącznie ekspresji artystycznej, głównie poprzez tworzenie i realizację licznych dekoracji ściennych, urbanistycznych, fontann i monumentalnych rzeźb do przestrzeni publicznych.

Podejście artystyczne:

Jego miejskie kreacje inspirowane są symbolami, które dają nam możliwość dostrzeżenia i zrozumienia fundamentalnych wartości humanistycznych. Jego prawdziwym wyzwaniem jako artysty jest zaspokojenie potrzeb poprzez użycie różnych materiałów i odpowiedź na nieuświadomioną potrzebę publiczności. Oddaje się także tworzeniu rzeźb i obrazów o bardziej intymnym wyrazie: takich, które ograniczają jedynie granice uczuć, takich, które odzwierciedlają potrzebę wyrażania i dzielenia się doznaniami. Jego twórczość charakteryzuje się dynamiką, ruchem i paletą, które sugerują przezwyciężenie tego, co istniejące.

 

 

Ostatnie wystawy:

Od 1990 roku wystawy malarstwa i rzeźby we Francji i za granicą: Luksemburg, Niemcy, Belgia, Tajwan, Tajlandia, Japonia.

  • 2016 – Wystawa à Rheinhausen (NIEMCY) i w Tokio (JAPONIA)
  • 2015 – Création de l’Arbre de la Communauté – CC Rives de Moselle
  • 2015 – „Tigres dans la ville” – METZ
  • 2014 – Galerie Aïda – STRASBURG
  • 2013 – L’ Héritage – sculpture-fontaine – HAGONDANGE

Prace artysty dostępne w galerii:

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!