Benjamin CLAUDEL

Benjamin CLAUDEL
(Francja)

Doświadczenie artystyczne:

Po artystycznych studiach projektowania graficznego w szkole Olivier-de-Serres w Paryżu, a następnie ilustracji w szkole Art-Déco w Strasburgu, dołączył jako muzyk do średniowiecznego show-biznesu, co przyczyniło się do ożywienia jego wyobraźni i rosnącej fascynacji sennymi klimatami. Po kilku latach rzucił się na pełny etat w przygodę ze sztuką. Uczestniczył w wielu targach sztuki i miał okazję wystawiać swoje prace za granicą (Anglia, Portugalia, Brazylia, USA).

Podejście artystyczne:

Pracuje głównie graficznie: ołówkiem lub długopisem. Jego inspiracja pochodzi wyraźnie od dawnych mistrzów grawerowania, ale także od współczesnych ilustracji. Nie chce, aby jego tematyka była jasno określona, ale raczej była otwartą inscenizacją symboli i archetypów odwołujących się do zbiorowej nieświadomości, którą widz musi uchwycić i skonstruować sobie narrację dzieła, niczym poszukiwanie skarbu; nawet jeśli artysta ma własną wersję.

 

Ostatnie wystawy:

  • 2023 – Salon du Dessin et de la Peinture à l’Eau, PARYŻ
  • 2022 – Wystawa z Art’PAIR International w Usine of Zabu – St Germain des Angles, EVREUX
  • 2022 – Wystawa z Art’PAIR International na Festiwalu Art et Patrimoine, LUXEUIL-LES-BAINS
  • 2021 – Wystawa z Art’PAIR International w VOUVANT
  • 2021 – Salon des Arts de l’Imaginaire – DÉCLIC, AIXE-SUR-VIENNE
  • 2021 – Salon des Artistes Lorrains, NANCY

Prace artysty dostępne w galerii:

Inne produkty dotyczące artysty:

Kontakt

Tel.: +48 693 366 096

Email: radoslaw@galeriajasnikowski.pl

Email: kontakt@galeriajasnikowski.pl

Lokalizacja

Henryków Lubański 370, 59-800 Lubań

Sprawiamy, żeby piękno sztuki zapukało do Twych drzwi, weszło pięknie przyjęte i rozgościło się na lata na Twej ścianie.

Odkryj niezwykłe piękno!

Zapraszamy do zakupu naszego katalogu wystawy, który zabierze Cię w fascynującą podróż przez świat artystycznych arcydzieł. Odważ się wkroczyć w magiczny świat kolorów, kształtów i emocji!